„A magyar-lengyel barátság bizonyítéka” – fél Lengyelország a Mandinerben megjelent interjúról beszél
A korábbi minisztert lenyűgözték Orbán Viktor döntései.
A két évvel ezelőtti induláshoz képest már négyszer akkora keretösszegre pályázhatnak a kiemelkedő növekedést prognosztizáló hazai spin-off és startup cégek a Gyorsítósáv pályázat segítségével.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2020 szeptemberében írta ki először a Gyorsítósáv pályázatot, a kiemelkedő növekedést prognosztizáló, de esetenként még nem kellően tőkeerős hazai cégek kutatás-fejlesztési és innovációs projektjei számára. Az akkori 3 milliárd forintos keret tavaly már 8 milliárdra rúgott, míg
György László, a minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára hangsúlyozta: „úgy a piaci igény, mint a benyújtott pályázatok magas szakmai színvonala tette indokolttá a jelentős keretemelést. A tervezetthez képest így 40-50 százalékkal több vállalkozás kap lendületet a piaci áttöréshez, ennyivel több innováció jöhet létre az életképes ötletek megvalósításából”. Hozzátette: ezek a cégek is hozzájárulnak ahhoz, hogy elérjük a Nemzeti KFI Stratégiában kitűzött célt, és Magyarország az évtized végéig Európa Top 10 innovátora közé emelkedjen.
A mostani Gyorsítósáv pályázat 74 nyertes projektjének mindegyike
– vállalva legalább egy kutató foglalkoztatását is. Ennek megvalósítását segíti a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap, projektenként maximum 300 millió forint vissza nem térítendő támogatással.
Kapcsolódó írásunk:
György László: aki gyorsan ad, kétszer ad
Fotó: 123rf